Co s vysloužilými obkladačkami a střepy
Jestli měníte staré obkládačky za nové a hezčí, nebo prostě praktičtější, případně takové, které se hodí více do nového, anebo předělaného interiéru, nashromáždí se vám doma hromada těch starých obkladaček. Ještě však počkejte s vyhozením těch starých obkladaček. Byla by to veliká škoda staré obkladačky vyhazovat. Vždyť i se zbytky takovýchto materiálů je možné ledacos zajímavého vykouzlit. A navíc, jestli tyto obkladačky mají dekorativní vzory. Nebo pokud jsou střepy ve více druzích a barvách.
Plastické dekorace
Pokud jsou vysloužilé obkladačky hezké, s krásným dekorem, i když s trochou historické patiny, můžete je umístit například jako ozvláštňující kus přímo do plochy nového obkladu. A nebude vůbec vadit ani to, když bude ta stará obkladačka o maličko tlustší.
v Když takto narušíte plochu obkladu, stěna získá originální plastický vzhled.
v V případě, že je vložená stará obkladačka navíc ještě větších rozměrů, bude tvořit něco na ploše jako obrázek v rámečku.
Staré obklady do kuchyně
Seje-li se vám takových použitých zachovalých obkládaček několik, mohou vám posloužit k vytvoření pásu z obkladu u kuchyňské linky. Ten bude chránit stěnu pod závěsnou tyčí s pánvemi a dalším nádobím.
v Krásné a zachovalé kachlíky mohou posloužit také jako originální podložky pod horké hrnce nebo květináče.
v Anebo pěkné, staré obkladačky můžete umístit na okenní parapety.
v Případně z nich jde vytvořit sokly na chodbě, aby se chránila zeď při vytírání mopem.
Mozaika z dlaždic
Stane-li se, že vám po odstraňování dlaždic zbyde na podlaze pouze hromada suti z rozlámaných obkladaček, můžete vytvořit z takových úlomků mozaiku, která bude mít zajímavý efekt. Na takovou mozaiku budete potřebovat střepy nejrůznějších velikostí, barev a tvarů. Nejspíše vám nebudou stačit pouze vaše vlastní staré dlaždice, ale můžete se pokusit sehnat zbytky kachlí, ať už od známých, nebo v obchodech.